Atrakcje w okolicy

Nieopodal hotelu Kelman znajdują się liczne atrakcje turystyczne. Każdy gość hotelu w dosłownie kilka minut piechotą może dotrzeć do tych najbliższych.

A zatem:

Winiarnia Kinga

To najstarsza winnica w województwie lubuskim. Założona w 1985 roku przez Halinę i Wojciecha Kowalewskich, dziś prowadzona wspólnie z drugim pokoleniem Kingą i Robertem Koziarskim.
Od wielu lat w winnicy rozwija się enoturystyka, warto dodać , że gospodarstwo znajduje się w urokliwym miejscu nad samą rzeką w dolinie środkowej Odry. Dzięki położeniu goście mogą do winnicy dojechać lub dopłynąć.

Winnica jest prowadzona w kilku kierunkach:

  • - winnica deserowa
  • - winnica moszczowa na wina
  • - szkółka winorośli
  • - produkcja i sprzedaż wina

 

EUROTURYSTYKA

Winnica organizuje spotkania i degustacje. Oferta jest kierowana do grup od 6 do 60 osób.

Dla gości odwiedzających winnicę przygotowano wiele pakietów degustacyjnych, które obejmują serwowanie win w połączeniu z regionalnymi przekąskami i daniami na ciepło.

Pobyt w winnicy to również zwiedzanie gospodarstwa w towarzystwie winiarza.

Dodatkowo gości indywidualnych winnica zaprasza raz w miesiącu od maja do sierpnia. Aktualne terminy podawane są na facebooku winnicy.

 

PAKIETY SPECJALNE

"Spacer po środkowej Odrze"
Oferta dla grup zorganizowanych która łączy w sobie wizytę w winnicy, rejs galarami po Odrze oraz degustację serów kozich pod zamkiem w Siedlisku.

"Wizyta w trzech winnicach"
Jest to pakiet dla entuzjastów lokalnych win i zabytków. Oferta obejmuje wizytę w trzech winnicach i trzech miastach. Turyści mają okazję zobaczyć winnice i bliskie otoczenie z ciekawymi miejscami, które polecają sami winiarze.

"Rejs po Odrze"
Rejs statkiem jest atrakcją samą w sobie, ale dodatkiem jest degustacja win z winnicy Kinga. Uczestnicy spotkania otrzymują pamiątkowy kieliszek, a przygotowana degustacja będzie nie zapomnianym przeżyciem podczas rejsu. Dodatkowo degustacja win może być połączona z degustacją lokalnych serów kozich.